VDRS14T460BSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS14T460BSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS14T460BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14T460BSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 750V 4.5KA DISC 16.5MM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):750V
Varistor Voltage (Min):675V
Varistor Voltage (Max):825V
Series:VDRS
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 16.5mm
Other Names:2322 595 54616
BC1459
VDRS14T460BSC
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:615V
Maximum AC Volts:460V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:135J
Detailed Description:750V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16.5mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:225pF @ 1kHz