VDRS14G030ASE
Buy VDRS14G030ASE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14G030ASE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VDR ST 14D 1000A 030V STLDS AMMO
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):47V
Varistor Voltage (Min):42.3V
Varistor Voltage (Max):51.7V
Series:VDRS
Package / Case:Disc 16mm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Maximum DC Volts:38V
Maximum AC Volts:30V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Energy:12J
Detailed Description:47V 1kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
Current - Surge:1kA
Capacitance @ Frequency:6000pF @ 1kHz