VDRS14G025BSE
Buy VDRS14G025BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14G025BSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VDR ST 14D 1000A 025V STLDS BULK
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):39V
Varistor Voltage (Min):35.1V
Varistor Voltage (Max):42.9V
Series:VDRS
Package / Case:Disc 16mm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Maximum DC Volts:31V
Maximum AC Volts:25V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Energy:9.4J
Detailed Description:39V 1kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
Current - Surge:1kA
Capacitance @ Frequency:6500pF @ 1kHz