VDRS14G017TSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS14G017TSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS14G017TSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14G017TSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 27V 1KA DISC 16MM
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):27V
Varistor Voltage (Min):24.3V
Varistor Voltage (Max):29.7V
Series:VDRS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 16mm
Other Names:2381 595 51706
2381 595 51706-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:22V
Maximum AC Volts:17V
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:6.9J
Detailed Description:27V 1kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
Current - Surge:1kA
Capacitance @ Frequency:10000pF @ 1kHz