UIPMA050I472XCB
Electro-Films (EFI) / Vishay
UIPMA050I472XCB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UIPMA050I472XCB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. UIPMA050I472XCB
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description SENSOR LINEAR 50MM WIRE LEADS
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 94 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:-
Termination Style:Wire Leads
Technology:Resistive
Supplier Device Package:-
Series:-
Rotation Angle - Electrical, Mechanical:-
Resistance Tolerance:±30%
Resistance:4.7 kOhms
Packaging:Bulk
Package / Case:Sensor Strip
Output Signal:-
Output:Resistive
Other Names:716-1189
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Linearity:±2%
Linear Range:0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")