UIPMA250I472XCB
Electro-Films (EFI) / Vishay
UIPMA250I472XCB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UIPMA250I472XCB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. UIPMA250I472XCB
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description SENSOR LINEAR 250MM WIRE LEAD
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 96 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Resistance Tolerance:±30%
Resistance:4.7 kOhms
Output:Resistive
Other Names:716-1191
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Linearity:±2%
Linear Range:0 ~ 250.00mm (0 ~ 9.84")