981HE0B4WA1F16
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 981HE0B4WA1F16 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 981HE0B4WA1F16 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 981HE0B4WA1F16 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | SENSOR ROTARY 360DEG WIRE LEADS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $42.80 | $40.856 | $36.965 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $34.046 | $30.155 | $29.183 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Termination Style: | Wire Leads |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical: | 0° ~ 360°, Continuous |
| Resistance Tolerance: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Module, Flatted Shaft |
| Output Signal: | Clockwise Increase |
| Output: | Analog Voltage |
| Other Names: | 693-1001 716-1001 716-1001-ND 981 HE 0 B 4 W A 1F16 E1 |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Linearity: | ±0.5% |
| Linear Range: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| For Measuring: | Rotary Position |
| Detailed Description: | Hall Effect Sensor Rotary Position Flatted Shaft Wire Leads |
| Actuator Type: | Flatted Shaft |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 981HE0B4WA1F16, use the request quote form to request 981HE0B4WA1F16 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 981HE0B4WA1F16.The price and lead time for 981HE0B4WA1F16 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 981HE0B4WA1F16.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





