TR3E336M025C0175
Electro-Films (EFI) / Vishay
TR3E336M025C0175
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TR3E336M025C0175 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TR3E336M025C0175
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TANTAMOUNT®, TR3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Size Code:E
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.170" (4.32mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):175 mOhm
Detailed Description:33µF Molded Tantalum Capacitors 25V 2917 (7343 Metric) 175 mOhm
Capacitance:33µF