TR3E227M010C0100
Electro-Films (EFI) / Vishay
TR3E227M010C0100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TR3E227M010C0100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TR3E227M010C0100
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 220UF 10V 20% 2917
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Size Code:E
Height - Seated (Max):0.170" (4.32mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 100 mOhm
Capacitance:220µF