TPSD227K010Y0150
AVX Corporation
TPSD227K010Y0150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSD227K010Y0150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSD227K010Y0150
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 220UF 10V 10% 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TPS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):150 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 150 mOhm
Capacitance:220µF