TPSD227M010H0050
AVX Corporation
TPSD227M010H0050
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSD227M010H0050 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSD227M010H0050
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 220UF 10V 20% 2917
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TPS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:478-9184-2
TPSD227M010H0050-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):50 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 50 mOhm
Capacitance:220µF