TPSD227M006R0125
AVX Corporation
TPSD227M006R0125
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSD227M006R0125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSD227M006R0125
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TPS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):125 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 2917 (7343 Metric) 125 mOhm
Capacitance:220µF