TPSC227M006R0125
AVX Corporation
TPSC227M006R0125
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSC227M006R0125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSC227M006R0125
Manufacturer AVX
Description Cap Tant Solid 220uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.125 Ohm 125A?HA?? T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 33390 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TPS
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Other Names:478-5239-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):125 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 2312 (6032 Metric) 125 mOhm
Capacitance:220µF