TPSC227K006H0125
AVX Corporation
TPSC227K006H0125
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSC227K006H0125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSC227K006H0125
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2312
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TPS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):125 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 2312 (6032 Metric) 125 mOhm
Capacitance:220µF