TP5KP17A
Hamlin / Littelfuse
TP5KP17A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TP5KP17A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TP5KP17A
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 17V 27.6V P600
(In US Dollars)
800 pcs1600 pcs2400 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.6V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Other Names:F7657TR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):184.8A