TP5KP14A
Hamlin / Littelfuse
TP5KP14A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TP5KP14A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TP5KP14A
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 14V 23.2V P600
(In US Dollars)
800 pcs1600 pcs2400 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Other Names:F7651TR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):219.8A