TP5KP11CA
Hamlin / Littelfuse
TP5KP11CA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TP5KP11CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TP5KP11CA
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 11V 18.2V P600
(In US Dollars)
800 pcs1600 pcs2400 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Voltage - Breakdown (Min):12.2V
Type:Zener
Supplier Device Package:P600
Series:Automotive, AEC-Q101, TP5KP
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Other Names:F7646TR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):280.2A