TISP3240F3P
Buy TISP3240F3P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP3240F3P
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SURGE SUPP 180V BIDIR 8-DIP
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:180V
Voltage - Breakover:240V
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm)
Current - Peak Pulse (8/20µs):120A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):35A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:45pF