TISP3180F3SL
Bourns, Inc.
TISP3180F3SL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TISP3180F3SL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP3180F3SL
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SURGE SUPP 145V BIDIR 3-SL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:145V
Voltage - Breakover:180V
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:Radial - 3 Leads
Number of Elements:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):120A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):35A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:50pF