T10C340B
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T10C340B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T10C340B
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR TVS 340V 250A 3PIN RDL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Off State:340V
Voltage - Breakover:-
Series:SIDACtor®
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 3 Leads
Number of Elements:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):120mA