T10C340BF
Buy T10C340BF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T10C340BF
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR TVS 340V 250A 3PIN RDL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Off State:340V
Voltage - Breakover:-
Series:SIDACtor®
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 3 Leads
Number of Elements:2
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):120mA