T10C270BF
Buy T10C270BF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T10C270BF
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR TVS 270V 250A 3PIN RDL
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:270V
Voltage - Breakover:360V
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A