SMM4F15A-TR
STMicroelectronics
SMM4F15A-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM4F15A-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMM4F15A-TR
Manufacturer STMicroelectronics
Description Diode TVS Single Uni-Dir 15V 400W 2-Pin(1+Tab) DO-222AA T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 52085 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17.1V
Voltage - Breakdown (Min):15V
Voltage - Breakdown:DO222-AA
Type:Zener
Series:SMM4F, TRANSIL™
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:400W
Power - Peak Pulse:71A (8/20µs)
Polarization:DO-222AA
Other Names:497-7904-2
SMM4F15A-TR-ND
SMM4F15ATR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Manufacturer Part Number:SMM4F15A-TR
Description:TVS DIODE 15VWM 32.5VC DO222AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs):32.5V