SMM4F12A-TR
STMicroelectronics
SMM4F12A-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM4F12A-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMM4F12A-TR
Manufacturer STMicroelectronics
Description TVS DIODE 12VWM 25.3VC DO222AA
(In US Dollars)
12000 pcs24000 pcs60000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:13.3V
Voltage - Breakdown (Min):12V
Voltage - Breakdown:DO222-AA
Type:Zener
Series:SMM4F, TRANSIL™
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:400W
Power - Peak Pulse:91A (8/20µs)
Polarization:DO-222AA
Other Names:497-7902-2
SMM4F12A-TR-ND
SMM4F12ATR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Manufacturer Part Number:SMM4F12A-TR
Current - Peak Pulse (10/1000µs):25.3V