SMM4F13A-TR
STMicroelectronics
SMM4F13A-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM4F13A-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMM4F13A-TR
Manufacturer STMicroelectronics
Description Diode TVS Single Uni-Dir 13V 400W 2-Pin(1+Tab) DO-222AA T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41281 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.2V
Voltage - Breakdown (Min):14.3V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO222-AA
Series:SMM4F, TRANSIL™
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-222AA
Other Names:497-7903-2
SMM4F13A-TR-ND
SMM4F13ATR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):85A (8/20µs)