S220K25SL0N6TJ5R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S220K25SL0N6TJ5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S220K25SL0N6TJ5R
Manufacturer Vishay
Description Capacitor, ceramic, 22Pf, 1Kvdc, 10-% Tol, 10+% Tol, sl-Tc Code, -1000, 350Ppm-Tc
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 134111 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Series:S
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:34 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Failure Rate:-
Detailed Description:22pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:22pF