S220K25SL0N63L6R
Electro-Films (EFI) / Vishay
S220K25SL0N63L6R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S220K25SL0N63L6R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S220K25SL0N63L6R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Series:S
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:1270PH
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:34 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.252" (6.40mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:22pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:22pF