RW1S0BAR033JE
Buy RW1S0BAR033JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RW1S0BAR033JE
Manufacturer Ohmite
Description RES 0.033 OHM 5% 1W J LEAD
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:SMD J-Lead, Pedestal
Size / Dimension:0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Series:RW
Resistance:33 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:2512 J-Lead
Other Names:OHRW1S0BAR033JE
OHRW1S0BAR033JE-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.141" (3.58mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:33 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 J-Lead Current Sense Wirewound