RW1S0BAR033FET
Ohmite
RW1S0BAR033FET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RW1S0BAR033FET with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RW1S0BAR033FET
Manufacturer Ohmite
Description RES 0.033 OHM 1% 1W J LEAD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:SMD J-Lead, Pedestal
Size / Dimension:0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Series:RW
Resistance:33 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 J-Lead
Other Names:RW1S0BAR033FETR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.141" (3.58mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:33 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 J-Lead Current Sense Wirewound