RW1S0BAR030JE
Ohmite
RW1S0BAR030JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RW1S0BAR030JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RW1S0BAR030JE
Manufacturer Ohmite
Description RES 0.03 OHM 5% 1W J LEAD
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:SMD J-Lead, Pedestal
Size / Dimension:0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Series:RW
Resistance:30 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:2512 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.141" (3.58mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:30 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 J-Lead Current Sense Wirewound