RH73H2B15MMTN
AMP Connectors / TE Connectivity
RH73H2B15MMTN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RH73H2B15MMTN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RH73H2B15MMTN
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 15M OHM 20% 1/4W 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Series:RH73, CGS
Resistance:15 MOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1625857-3
1625857-3-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:15 MOhms ±20% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film