RH73H2A40MKTN
AMP Connectors / TE Connectivity
RH73H2A40MKTN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RH73H2A40MKTN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RH73H2A40MKTN
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 40M OHM 10% 1/8W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Series:RH73, CGS
Resistance:40 MOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1625856-6
1625856-6-ND
A106113TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:40 MOhms ±10% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film