RH73U2A4M7JTD
AMP Connectors / TE Connectivity
RH73U2A4M7JTD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RH73U2A4M7JTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RH73U2A4M7JTD
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 4.7M OHM 5% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Series:RH73, CGS
Resistance:4.7 MOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1622818-3
1622818-3-ND
A126486TR
RH73U2A4M7JTD-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film