QAP2E106JRP
Buy QAP2E106JRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QAP2E106JRP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 10UF 5% 250VDC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.094" W, 0.713" T x 2.047" L (27.80mm, 18.10mm x 52.00mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:10µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:10µF