PTCTL4NR100LBE
Electro-Films (EFI) / Vishay
PTCTL4NR100LBE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTCTL4NR100LBE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTCTL4NR100LBE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description PTC RESET FUSE 350V 100MA RADIAL
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage - Max:350V
Type:Ceramic
Time to Trip:4s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.335" Dia x 0.157" T (8.50mm x 4.00mm)
Series:-
Resistance - 25°C (Typ):10 Ohms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:2381 661 93124
2381 661 93124-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 350V 100mA Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):270mA
Current - Max:1A
Current - Hold (Ih) (Max):100mA