PFG.1B.306.CYMD76Z
Buy PFG.1B.306.CYMD76Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PFG.1B.306.CYMD76Z
Manufacturer LEMO
Description CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:306
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:6
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:7A
Color:Silver
Cable Opening:0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)