PFG.1B.306.CYMD62
Buy PFG.1B.306.CYMD62 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PFG.1B.306.CYMD62
Manufacturer LEMO
Description CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:306
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:6
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:7A
Color:Silver
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)