PCF0805R-649RBT1
TT Electronics / Welwyn
PCF0805R-649RBT1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCF0805R-649RBT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCF0805R-649RBT1
Manufacturer TT Electronics/Welwyn
Description RES SMD 649 OHM 0.1% 1/10W 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.1W, 1/10W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:PCF - Precision
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0805 (2012 Metric)
Other Names:985-1299-2
PCF0805R649RBT1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:PCF0805R-649RBT1
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:649 Ohm ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Metal Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%