PA4334.362NLT
Pulse Electronics Corporation
PA4334.362NLT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA4334.362NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA4334.362NLT
Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description FIXED IND 3.6UH 1.36A 130 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:553-3508-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:3.6µH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:36MHz
Features:-
Detailed Description:3.6µH Shielded Wirewound Inductor 1.36A 130 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):130 mOhm Max
Current Rating:1.36A
Current - Saturation:1.05A