PA4334.223NLT
Pulse Electronics Corporation
PA4334.223NLT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA4334.223NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA4334.223NLT
Manufacturer Pulse
Description Drum Core Shielded Power Inductor Wirewound Ferrite 22uH 20% 1MHz 0.42A SMD T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 46536 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:553-3307-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:22MHz
Features:-
Detailed Description:22µH Shielded Wirewound Inductor 420mA 839 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):839 mOhm Max
Current Rating:420mA
Current - Saturation:420mA