PA4334.222NLT
Pulse Electronics Corporation
PA4334.222NLT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA4334.222NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA4334.222NLT
Manufacturer Pulse
Description Drum Core Shielded Power Inductor Wirewound Ferrite 2.2uH 30% 1MHz 1.2A SMD T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 31163 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Shielding:Shielded
Series:PA4334.XXXNLT
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:553-3306-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:55MHz
Features:-
Detailed Description:2.2µH Shielded Wirewound Inductor 1.2A 98 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):98 mOhm Max
Current Rating:1.2A
Current - Saturation:1.2A