PA4334.682NLT
Pulse Electronics Corporation
PA4334.682NLT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA4334.682NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA4334.682NLT
Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description FIXED IND 6.8UH 980MA 247 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:553-3513-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:30MHz
Features:-
Detailed Description:6.8µH Shielded Wirewound Inductor 980mA 247 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):247 mOhm Max
Current Rating:980mA
Current - Saturation:750mA