PA4335.152NLT
Pulse Electronics Corporation
PA4335.152NLT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA4335.152NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA4335.152NLT
Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description FIXED IND 1.5UH 2.4A 72 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 750 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Usage:Shielded
Type:Wirewound
Size / Dimension:0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Series:PA4335
RoHS Status:Digi-Reel®
Ratings:-
Polarization:Nonstandard
Other Names:553-3516-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Part Number:PA4335.152NLT
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Hardware Type:1.5µH
Frequency - Test:38MHz
Frequency - Self Resonant:72 mOhm Max
Expanded Description:1.5µH Shielded Wirewound Inductor 2.4A 72 mOhm Max Nonstandard
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Diameter - Shoulder:-
Delay Time:1MHz
DC Resistance (DCR):2.9A
Current Rating:2.4A