OVQ12S30Y7
Optek Technology / TT Electronics
OVQ12S30Y7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OVQ12S30Y7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OVQ12S30Y7
Manufacturer Optek Technology / TT Electronics
Description LED LT STRIP FLEX 12V YELLOW
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 30 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Wavelength:590nm
Type:LED Engine
Temperature - Test:-
Size / Dimension:5000.00mm L x 8.00mm W
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:365-1506-2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height:2.29mm
Flux @ Current/Temperature - Test:-
Features:-
Current - Test:158mA
Current - Max:158mA