OVQ12S30B7
Optek Technology / TT Electronics
OVQ12S30B7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OVQ12S30B7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OVQ12S30B7
Manufacturer Optek Technology / TT Electronics
Description LED LT STRIP FLEX 12V BLUE
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wavelength:470nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Viewing Angle:120°
Type:LED Engine
Temperature - Test:-
Size / Dimension:500.00mm L x 8.00mm W
Series:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:365-1501-1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:2.29mm
Flux @ Current/Temperature - Test:-
Features:-
Current - Test:133mA
Current - Max:133mA