OVQ12S30W7
Optek Technology / TT Electronics
OVQ12S30W7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OVQ12S30W7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OVQ12S30W7
Manufacturer Optek Technology / TT Electronics
Description LED LT STRIP FLEX 12V WHT 5500K
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Type:LED Engine
Temperature - Test:25°C
Size / Dimension:500.00mm L x 8.00mm W
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:365-1504-2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height:2.29mm
Flux @ Current/Temperature - Test:68 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:133mA
Current - Max:133mA