ODB9733-24HB
Orion Fans
ODB9733-24HB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ODB9733-24HB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ODB9733-24HB
Manufacturer Orion Fans
Description FAN BLOWER 97X33MM 24VDC
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Width:33.00mm
Weight:-
Voltage Range:21.6 ~ 26.4VDC
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:1.100 in H2O (274.0 Pa)
Size / Dimension:Square/Rounded - 96mm L x 96mm H
Series:ODB9733
RPM:4000 RPM
Power (Watts):8.40W
Other Names:ODB9733-24HBX
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:56.0 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Fan Type:Blower
Current Rating:0.350A