ODB9733-12HB
Orion Fans
ODB9733-12HB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ODB9733-12HB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ODB9733-12HB
Manufacturer Orion Fans
Description FAN BLOWER 97X33MM 12VDC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 53 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:33.00mm
Weight:-
Voltage Range:10.8 ~ 13.2VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:1.100 in H2O (274.0 Pa)
Size / Dimension:Square/Rounded - 96mm L x 96mm H
Series:ODB9733
RPM:4000 RPM
Power (Watts):9.40W
Other Names:1053-1700
ODB9733-12HBX
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:56.0 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Blower
Current Rating:0.780A