NOSW686M002R0150
AVX Corporation
NOSW686M002R0150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOSW686M002R0150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOSW686M002R0150
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXID 68UF 20% 2.5V 2312
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:OxiCap® NOS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Features:Low ESR
ESR (Equivalent Series Resistance):150 mOhms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:68µF Niobium Oxide Capacitor 2.5V 2312 (6032 Metric) 150 mOhms
Current - Leakage:3.4µA
Capacitance:68µF