NOSY157M004R0100
AVX Corporation
NOSY157M004R0100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOSY157M004R0100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOSY157M004R0100
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXIDE 150UF 20% 4V 2917
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:OxiCap® NOS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:478-3237-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:Y
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Features:Low ESR
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:150µF Niobium Oxide Capacitor 4V 2917 (7343 Metric) 100 mOhms
Current - Leakage:12µA
Capacitance:150µF